La survista da las elecziuns communalas
1. Lumnezia
Elecziuns da las autoritads communalas- President:
Duri Blumenthal (328 vuschs) - Suprastanza:
Curdin Capeder, Cumbel (331 vuschs) elegì
Gioni Capaul, Degen (210 vuschs) elegì
Martin Capaul, Lumbrein (313 vuschs) elegì
Daniel Solèr, Morissen (268 vuschs) elegì
Elisabeth Lorez, Suraua (256 vuschs) elegida
Primus Cavegn, Vella (285 vuschs) elegì
Erwin Derungs, Vignogn (17 vuschs) da contactar
Roman Andreoli, Vignogn (11 vuschs) da contactar
Silvio Caviezel, Vrin (38 vuschs) da contactar
Ronnie Caminada, Vrin (14 vuschs) da contactarMintga fracziun da la vischnanca Lumnezia ha dabun in post en la suprastanza communala. I mancan las fracziuns da Vignogn e Vrin. Candidats potenzials che n'han betg candidà uffizialmain vegnan contactads da la vischnanca per sclerir sch'els acceptassan l'elecziun. - Cumissiun da gestiun:
Daniel Blumenthal-Lombris, Vella (269 vuschs)
Rino Caviezel, Vella (356 vuschs)
Hilda Livers, Suraua (339 vuschs) - Cussegl da scola:
Martin Schwyter, Vella (311 vuschs)
Gion Casanova, Vignogn (346 vuschs)Candidats nunuffizials che han survegnì vuschs vegnan contactads da la vischnanca.
- President:
2. Bever
Elecziun da renovaziun totala- President:
Fadri Guidon (209 vuschs)
Ladina Meyer (78 vuschs) na elegida - Suprastanza:
Frank Spreuwers (210 vuschs)
Andreas Eggimann (193 vuschs)
Felix Karrer (191 vuschs)
Marcello Giovanoli (176 vuschs)
Gian Tumesch Plebani (101 vuschs) na elegì
Christian Ellemunter (137 vuschs) na elegì
Franco Duschen (90 vuschs) na elegì - Cumissiun da gestiun:
Felix Karrer (182 vuschs)
Erwin Küng (224 vuschs)
Fadri Guidon (159 vuschs) - Cussegl da scola:
Ursina Rupp (168 vuschs)
Daniel Pfister (182 vuschs) - Cumissiun da construcziun:
Roland Malgiaritta (192 vuschs)
Marco Fluor (177 vuschs)
Werner Grob (111 vuschs) na elegì
- President:
3. Domat
Elecziuns cussegl da vischnancaPartida cristiandemocratica:
Andrea Bäder Federspiel: 1'124 vuschs, elegida
Ursin Fetz: 1'409 vuschs, elegì
Reto Parpan: 998 vuschs, elegì
Philipp Ruckstuhl:1'452 vuschs, elegì
Anita Decurtins-Jermann: 757 vuschs, elegida
Reto Spiller: 643 vuschs, elegìPatrick Bargetzi: 573 vuschs
Manuela Bolch: 397 vuschs
Gian-Andrea Frehner: 426 vuschs
Selina Märchy: 426 vuschs
Stephan Tröhler: 343 vuschsPartida populara svizra:
Ruben Durisch: 708 vuschs, elegì
Ronny Krättli: 598 vuschs, elegì
Daniel Meyer: 705 vuschs, elegìReto Christen: 463 vuschs
Fabian Obrist: 454 vuschs
Luca Brechbühler: 238 vuschs
Anka Obrist: 232 vuschs
Ramun Seglias: 226 vuschs
Roger Good: 234 vuschs
Christoph Dürst: 240 vuschsPartida socialdemocratica:
Enea Baselgia: 769 vuschs, elegì
Martijn van Kleef: 830 vuschs, elegì
Anita Caflisch Müler: 920 vuschs, elegidaLaura Lutz: 617 vuschs
Lejla Puskar: 459 vuschs
Sibilla Stolz: 479 vuschs
Beat Nigg: 491 vuschs
Fadri Guetg: 343 vuschsPartida liberaldemocratica:
Jürg Rodigari: 1'042 vuschs, elegì
Stephan Schwager: 596 vuschs, elegìRahel Kaelin: 232 vuschs
Daniel Kunferman Maissen: 411 vuschs
Rahel Stoisser: 207 vuschs
Paul Camichel: 206 vuschs
Rafaela Theus: 214 vuschs
Martin Bossart: 175 vuschsPartida burgaisdemocratica:
Franco M. Thalmann: 381 vuschs, elegìManuela Tscholl: 225 vuschs
Amanda De Napoli: 168 vuschs
Roland Marugg: 186 vuschs
Martin Kalberer: 162 vuschs
4. Val Müstair
Elecziun suprastanza (segund scrutini)- Vuschs per la suprastanza han survegnì:
Hansörg Weber: 398 vuschs elegì
Cla Filip Pitsch: 349 vuschs elegì
Gian Tschenett: 302 vuschs
Jon Lamprecht: 203 vuschs
Aldo Pitsch: 244 vuschs
- Vuschs per la suprastanza han survegnì:
5. Samedan
Elecziuns communalas- Presidi
Jon Fadri Huder: 584 vuschs elegì - SuprastanzaPaolo La Fata: 449 vuschs elegì
Silvano Manzoni: 563 vuschs elegì
Annigna Nick Steiner: 357 vuschs elegì
Andry Niggli: 464 vuschs elegì
Andrea Parolini: 548 vuschs elegì
Gian Sutter: 460 vuschs elegì
Maurizio Greutert: 235 vuschs - Cumissiun da gestiun
Alice Bisaz: 543 vuschs elegì
Gian Reto Melchior: 531 vuschs elegì
Duri Zisler: 536 vuschs elegì
- Presidi
6. Zezras
Elecziun da las autoritads per la perioda d'uffizi 2017-2019Elegids èn
- President:
Peter Lang (435 vuschs) - Suprastanza:
Benjamin Hefti (363 vuschs)
Urs Oswald (344 vuschs)
Bruno Derungs (313 vuschs)
Andrea Rothenberger (279 vuschs)
Alois Gadola (277 vuschs)
Max Siegrist (245 vuschs) - Suppleants da suprastanza:
Yvonne Brigger (311 vuschs)
Martin Conrad (258 vuschs) - Cussel da scola:
Jürg Casal (335 vuschs)
Cornelia Kohler (333 vuschs)
Hansjürg Marx (331 vuschs)
Antonio Nigro (271 vuschs)
- President:
7. Landquart
Elecziuns communalas- Dumbers da sezs da suprastanza per partida:
PCD: 2
PBD: 1
PLD: 1
PPS: 1
PS: 1
- Suprastanza:
Hubert Gadient PPS (860 vuschs)
Livio Zanetti PCD (746 vuschs)
Aldo Danuser PCD (608 vuschs)
Cornelia Cabialavetta PS (607 vuschs)
Norbert Mittner PLD (515 vuschs)
Curdin Brändli PBD (467 vuschs) - Cumissiun da gestiun:
Christa Baumann (535 vuschs)
Vroni Senn-Kessler (402 vuschs) Lorenz Felix (346 vuschs)
Claudia Eyb (230 vuschs) na elegì
Claudio Strohmaier (242 vuschs) na elegì
- Dumbers da sezs da suprastanza per partida:
8. Val Stussavgia
Elecziuns communalasElegì/da è
- President:
Thomas Buchli (260 vuschs) - Suprastanza:
Armin Buchli (225 vuschs)
Esthi Derungs (221 vuschs)
Alexander Messmer (244 vuschs)
Jean Claude Pedrolini (204 vuschs) - Cumissiun da gestiun:
Christian Buchli Basig (265 vuschs)
Sebastian Lenggenhager (262 vuschs)
Ruth Stucki Schläppi (260 vuschs) - Cussegl da scola:
Gertrud Buchli Zinsli (137 vuschs)
Josi Messmer (142 vuschs)
Ernst Zinsli (128 vuschs) - Cumissiun per la promoziun economica:
Renata Basig-Jehli (219 vuschs)
Stefan Buchli (234 vuschs)
Hanspeter Brunner (205 vuschs)
Markus Joos (223 vuschs)
Walter Marchion (212 vuschs)
Regula Ragettli-Zinsli (212 vuschs)
Eva Stocker Schaufelberger (232 vuschs)
Ursi Zinsli-Calonder (222 vuschs)
- President:
9. Trun
Remplazzament commember da la suprastanza communala 2015-2017- Giachen Albrecht (130 vuschs)
10. Bever
Elecziuns communalas (segund scrutini)- Cumissiun da gestiun
Jacqueline Beriger-Zbinden: 84 vuschs elegida
Linus Peter: 79 vuschs elegì
Curdin Mengelt: 72 vuschs
- Cumissiun da gestiun
11. S-chanf
Elecziuns communalas- Presidi
Gian Fadri Largiadèr: 183 vuschs elegì
Gian Andrea Bott: 122 vuschs - Suprastanza
Jnes Barblan: 151 vuschs elegida
Liun Quadri: 141 vuschs elegì - Suppleant da suprastanza
Linard Luzi: 192 vuschs - Cumissiun da gestiun
Christian Berger: 164 vuschs elegì
Linard Parli: 168 vuschs elegì - Cussegl da scola
Doris Florineth: 187 vuschs elegìda
Nina Defila: 175 vuschs elegida
- Presidi