Siglir tar il cuntegn

Header

cuntegn

Festa da musica Arosa 2019 Ils resultats da la festa da musica

L'ultim punct a la festa da musica chantunala è la rangaziun e la surdada dal rapport da la giuria per las musicas. Qua la survista:

Brass Band 1. classa

RangFurmaziunToc da pagToc da pensumTotal
1.Brass Band Sursilvana9395188
2.Brass Band Cazis9193.67184.67
Musicas ospitantas
1.Brass Band Imperial Lenzburg9496190
2.Universal Brass Band Wil8992181

Armonia 1. classa

RangFurmaziunToc da pagToc da pensumTotal
1.Musikgesellschaft Konkordia Egerkingen9798195
2.Musikgesellschaft Harmonie Altendorf9288180
3.Stadtmusik Basel9187178

Brass Band 2. classa

RangFurmaziunToc da pagToc da pensumTotal
1.Musikgesellschaft Jenaz9492186
2.Uniun da musica Sagogn9193184
3.Societad da musica Vignogn9089179
4.Musica da Domat8887175
5.Musikgesellschaft Obervaz/Lenzerheide8685171
Musicas ospitantas
1.Musikgesellschaft Brass Band Rehetobel9686182

Armonia 2. classa

RangFurmaziunToc da pagToc da pensumTotal
1.Filarmonica Avvenire Brusio8892.67180.67
2.Società da musica Scuol8385.33168.33
Musicas opsitantas
1.Blasorchester Windspiel Basel9596191
2.Musikverein Herisau91.6795186.67
3.Musikverein Heerbrugg8990179

Brass Band 3. classa

RangFurmaziunToc da pagToc da pensumTotal
1.Societad da musica Falera9393.67186.67
2.Societad da musica Trun8994183
2.Jugendmusik Jenaz9093183
4.Musikgesellschaft Bonaduz8990179
4.Jugend Brass Band Imboden89.3389.67179
6.Musica instrumentala Savognin85.6787172.67
7.Uniaun da musica Lantsch8785172
8.Musikgesellschaft Flims8380163
9.Societad da musica Breil/Dardin8081161
9.Società da musica Ramosch8279161

Armonia 3. classa

RangFurmaziunToc da pagToc da pensumTotal
1.Musikgesellschaft Grüsch8987176
2.Musikgesellschaft Union Chur8787174
3.Musica instrumentala Salouf Mon Stierva8581166
4.Società Filarmonica Roveredo82.6779161.67

Fanfare mixt 3. classa

RangFurmaziunToc da pagToc da pensumTotal
1.Società da musica Tschlin9087177
2.Musikgesellschaft Trimmis8879167

Brass Band 4. classa

RangFurmaziunToc da pagToc da pensumTotal
1.Jugend Brass Band Grischun Central9193184
2.Musikgesellschaft Andeer88.6790.33179
3.Societad da musica Danis/Tavanasa8692178
4.Società da musica Ftan8383166
5.Musikgesellschaft Madrisa Klosters-Dorf8184165

Armonia 4. classa

RangFurmaziunToc da pagToc da pensumTotal
1.Musikgesellschaft Malans8786173
2.Musikgesellschaft Innerdomleschg85.6787172.67
3.Musikgesellschaft Maienfeld8483167
4.Musikgesellschaft Davos Klosters8678164

Furmaziuns ch'èn sa participadas a la festa cun retschaiver in rapport dals experts, dentant senza surdada da puncts:

Filarmonica Comunale Poschiavo
Musikgesellschaft Alpina Churwalden
Armonia Elvetica Mesocco
Dorfmusik Rothenbrunnen
Societed da musica Samedan
Musikgesellschaft Silvaplana
Musikgesellschaft Thusis
Musikgesellschaft Zizers

Concurrenza da marschar

RangFurmaziunPuncts
Marschar cun evoluziuns
1.Musikgesellschaft Zizers89.67
2.Musikgesellschaft Union Chur88.33
Filarmonica Comunale Poschiavo
Marschar tradiziunal
1.Brass Band Sursilvana95
2.Societad da musica Vignogn93.67
3.Musica da Domat92.67
4.Societad da musica Falera92
5.Societad da musica Trun91
6.Uniaun da musica Lantsch90.67
7.Musikgesellschaft Bonaduz90
7.Società da musica Ramosch90
9.Musikgesellschaft Obervaz/Lenzerheide89.67
10.Musikgesellschaft Jenaz88.67
11.Uniun da musica Sagogn88.33
12.Musikgesellschaft Andeer86.67
12.Società da musica Tschlin86.67
14.Musikgesellschaft Maienfeld/Malans85.33
15.Musica instrumentala Savognin84
16Musikgesellschaft Trimmis83.67
16.Societad da musica Breil/Dardin83.67
18.Musica instrumentala Salouf Mon Stierva83.33
18.Società da musica Scuol83.33
20.Società da musica Ftan83
21.Musikgesellschaft Madrisa Klosters-Dorf80.33
22.Jugend Brass Band Grischun Central79.33
Musicas ospitantas
1.Brass Band Imperial Lenzburg95.33
2.Musikverein Herisau88
3.Musikverein Heerbrugg85.67