Siglir tar il cuntegn

Header

cuntegn

Sessiun d'atun L'ultim di en il Cussegl naziunal

  • La 50avla legislatura da la Confederaziun è ida a la fin oz cun la sessiun d'atun.
  • La presidenta dal Cussegl naziunal Marina Carobbio ed il president dal Cussegl dals chantuns Jean-René Fournier ha ditg adia als commembers dal parlament che na candideschan betg pli ils 20. d'october.
  • Il temp èn Chasa federala va a la fin per 48 commembers dal parlament

Oz venderdi è ida a fin a Berna la sessiun d'atun dal Parlament federal. Per divers parlamentaris è quai stà l'ultim di ch'els èn insumma sesids en il Cussegl naziunal u en il Cussegl dals chantuns. Tschertins na vegnan betg a vegnir reelegids e bun 48 parlamentaris na candideschan pli per la nova legislatura.

Ina da quellas parlamentarias che na candidescha pli è er Silva Semadeni. Ella ha represchentà 12 onns il Grischun a Berna. Adrian Camartin ha discurrì cun ella en la sala dals pass pers e guardà enavos ed er enavant.

Partenzas Cussegl naziunal

Personen-Box aufklappenPersonen-Box zuklappen

PPS: Adrian Amstutz (BE), Beat Arnold (UR), Raymond Clottu (senza partida/NE), Hans Egloff (ZH), Alice Glauser (VD), Markus Hausammann (TG), Sylvia Flückiger (AG), Ulrich Giezendanner (AG). Luzi Stamm (AG) und Maximilian Reimann (AG).

PS: Margret Kiener Nellen (BE), Bea Heim (SO), Jaques-André Maire (NE), Silva Semadeni (GR), Silvia Schenker (BS), Carlo Sommaruga (GE) und Manuel Tornare (GE).

PLD: Fathi Derder (VD), Corina Eichenberger (AG), Benoît Genecand (GE), Hugues Hiltpold (GE), Giovanni Merlini (TI), Walter Müller (SG) und Bruno Pezzatti (ZG).

PCD: Guillaume Barazzone (GE), Dominique de Buman (FR), Géraldine Marchand-Balet (VS) und Karl Vogler (CSP/OW).

PLV: Thomas Weibel (ZH) und Daniel Frei (ZH).

PBD: Hans Grunder (BE).

Partenzas Cussegl dals chantuns

Personen-Box aufklappenPersonen-Box zuklappen
  • Liliane Maury Pasquier (PS/GE)
  • Robert Cramer (Verda/GE)
  • Raphaël Comte (PLD/NE)
  • Didier Berberat (PS/NE)
  • Anne Seydoux-Christe (PCD/JU)
  • Claude Hêche (PS/NE)
  • Philipp Müller (PLD/AG)
  • Pascale Bruderer Wyss (PS/AG)
  • Anita Fetz (PS/BS)
  • Claude Janiak (PS/BL)
  • Fabio Abate (PPS/TI)
  • Isidor Baumann (PCD/UR)
  • Roland Eberle (PPS/TG)
  • Joachim Eder (PLD/ZG)
  • Peter Föhn (PPS/SZ)
  • Konrad Graber (PCD/LU)
  • Werner Luginbühl (PBD/BE)
  • Géraldine Savary (PS/VD)
  • Jean-René Fournier (PCD/VS).

RR actualitad 12:00